0342 323 10 80
Iphone Mail Kurulumu

04.06.2014 - 14:56
0 Yorum
Gaziantep Web Tasarım

Iphone telefondan öte bir çeşit cep bilgisayarıdır. Oldukça kullanışlı ve kolay bir işletim sistemine sahiptir. Email kurulumu da oldukça basittir. 

Aşağıda hazırladığımız ayarları iphonu’unuza kurduğunuzda kendi alan adınıza kayıtlı e-mail’den yada şirket email’inizden mobil durumdayken e-mail alıp gönderebilirsiniz.

Öncelikle bir e-mail adresiniz ve birde şifreniz olmalı. 

Örnek e-mail adresi: info@gaziantepwebdesign.com
Şifre: ******

1- Iphone arayüzünden  Ayarlar bölümüne girin.

2- Mail, kişiler, Takvimler düğmesine tıklayın.

3- "Hesap Ekle" düğmesini tıklayın.

4- Diğer düğmesini tıklayın.

5- Adınızı, email adresiniziparolanızı ve açıklama kısmını örnekdeki gibi doldurun ve "Kaydet" düğmesine basın. (Önemli olan e-mail adres ve parola kısmıdır)

6- gelen pencerede "POP"  düğmesini seçin ve Gelen Posta Sunucusu veGiden Posta sunucusu ayarlarını örnekdeki gibi yapın. (tabii kendi bilgilerinizle). Tüm bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra Kaydet dümesine basın.

Önemli Not: İsterseniz IMAP seçeneğini de seçebilirsiniz. Bu durumda mailleriniz sunucuda kalır, önce e-posta başlıkları telefonunuza iner. Ve sadece okumak istediğin postaları telefonunuza çekersiniz. Bu durum, postalarınızın telefonunuzda daha az yer tutmasını sağlar

"Bu hesap mail alıp gönderemeyebilir" uyarısı verebilir. Kaydet düğmesine tıklayın.

E-mail kurulumu tamamladınız.

Iphone’unuzun Anasayfasına geçerek E-mail butonunu tıklayın.

E-Mail alıp göndermeye başlayabilirsiniz.

 

Standart ayarlarda Iphone’nunuza gelen maillerin bir kopyası sunucuda saklı kalacaktır. 

bu ayarı şuradan kontrol edebilirsiniz.

Anasayfa > Ayarlar > Mail, Kişiler, Takvimler > Hesaplar Sekmesi altında kurmuş olduğunuz hesaba taklayın ve sayfasın en altına  "ileri düzey seçenekler" i göreceksiniz. "Sunucudan sil" şeçeneği "Asla" olmalı.

 

Buraya kadar olan bölümde şirket yada kendi alan adınıza ait e-mail adresini kurdunuz.

Gmail, Yahoo Mail, Aol Mail ve Mobile Me kurulumu bu kadar karmaşık değildir. tek adımda bu e-mailleri Iphone’unuza kurabilirsiniz.

 

Iphone’a Gmail kurulumu;

Anasayfa > Ayarlar > Mail, Kişiler, Takvimler > Hesaplar altından GMAIL düğmesine tıklayın.

adınızı, email adresinizi, parolanızı yazın. Açıklama kısmına isminizi yazabilirsiniz. kaydet düğmesini tıklayın. Hepsi bu kadar. Diğer e-mail kurulumları da bu şekildedir.

Not: Gmail hesabınız için 2 adımlı güvenlik doğrulaması kullanıyorsanız, Gmail hesabınıza girip uygulamaya özel şifre oluşturmalı ve şifre bölümünde bu özel şifreyi kullanmalısınız. 

 

Iphonunuzdan e-mail kullanıyorsanız size bir öneri;

www.gmail.com adresinden ya da www.yahoo.com adresinden ucretsiz bir email adresi alın. Şirketinize ait maillerin bir kopyasını da aldığınız bi email  adresine yönlendirin. 

Gmail’in yaklaşık 15 GB lık kapasitesiyle ve Yahoo mail’in 1 TB’lık kapasitesiyle (yanlış okumadınız tam 1000 GB) tüm şirket maillerinizin aynı zamanda bir kopyasını burada yedeklemiş ve arşivlemiş olursunuz. Bilgisayarınızın göçmesi, maillerinizin silinmesi durumunda eski maillerinize buradan ulaşabilme olanağına sahip olursunuz.YorumlarYorum Yaz

İsim :
Mesaj :
Güvenlik Kodu : Aşağıdaki resimde görülen karakterleri yandaki
kutuya giriniz.
 
Copyright © 2014 Gaziantepwebdesign.com